پنج شنبه, 27 خرداد 1395 19:49

به محض ورود به آمریکا

Written by 
Rate this item
(11 votes)

زندگی در ایالات متحده آمریکا

در این مقاله به کارهایی که هر مهاجر به محض رسیدن به آمریکا نیاز خواهد داشت خواهیم پرداخت. امید است شما خواننده عزیز با دنبال کردن این مقالات بتوانید با مشکلات کمتری شروع اقامتتان را در آمریکا طرح ریزی کنید.

گرفتن موبایل در آمریکا

شركت هاي مختلفي مثل T-Mobile ، AT&T ، Verizon ، Metro PSC و غيره در آمريكا خدمات تلفن همراه را انجام مي دهند كه طبق تجربه بنده توصيه مي شود در بدو ورود پلان اعتباري T-Mobile را تهيه نماييد و بعدها كه اطلاعاتتان بالا رفت به هر شركتي كه درست داريد همان شماره تان را منتقل نماييد.

دریافت کد ملی آمریکا یا Social Number

اولين کاري که شما در بدو ورودتان بايد حتما در صدد انجام آن باشيد، گرفتن سوشيال سکيوريتي نامبر است. چون هر جا که برويد، حتي اگر بخواهيد پولتان را در بانک بگذاريد يا گواهينامه بگيريد يا ... به اين شماره نيازمنديد و قبل از داشتن آن رسما هيچ کاري نمي توانيد انجام دهيد پس در يافتن راهي براي دريافت سريع آن تعجيل کنيد. البته وقتي در فرمي که قبل از مصاحبه پر کرده ايد ، قبلا به گزينه سوشيال سکيوريتي جواب مثبت داده باشيد بايد به صورت اتوماتيک پس از ورود به آمريکا پروسه سوشيال شما آغاز شود ولي از آنجاييکه در آمريکا اشتباهات اداري مثل نقل و نبات است و همچنين صدور سريع اين شماره براي كارمندان اداره سوشيال سكيوريتي اجباري نيست پس بهتر است خودتان به فكر باشيد.

كارت شناسايي ايالتي و گواهينامه

گواهينامه در آمريکا حکم كارت شناسايي را دارد .در اينجا وقتي از شما كارت شناسايي مي خواهند برايشان عجيب است که شما پاسپورتتان را نشان دهيد ، حتي خيليها نمي دانند پاسپورت چيست و کلي آنرا بررسي ميکنند تا آنرا به عنوان كارت شناسايي قبول کنند!! پس اگر در كاليفرنيا هستيد به اداره DMV برويد و کتابچه آيين نامه رانندگي را بگيريد و در روزهايي که بدليل نداشتن سوشيال نمي توانيد کاري نميتوانيد انجام دهيد خودتان را براي امتحان آماده کنيد. اين کتابچه مجانيست. ضمنا هنگام درخواست براي گواهينامه از آنجاييكه پروسه دريافت كارت گواهينامه زمان بر است حتما براي كارت شناسايي ايالتي هم اقدام كنيد كه بعد ها راحت تر بتوانيد ثابت كنيد شما از چه تاريخي ساكن ايالت محل اقامتتان بوديد. بعد از قبول شدن در امتحان كتبي رانندگي نوبت دريافت وقت امتحان عملي و دادن آن امتحان است. در آمريكا براي امتحان عملي بايد خودتان ماشين ببريد و ماشيني در اختيار شما قرار داده نمي شود.

حساب بانكي و كرديت كارت :

پولهايتان را در بالش نگذاريد به بانکهاي بزرگ برويد و پولتان را تحت عنوان حساب چکينگ دربانک بگذاريد. آنها هم بعد از يکي دو هفته برايتان دبيت کارد ميفرستند. که ميتوانيد از آن به راحتي در همه جا استفاده کنيد. بهتر است شما گاهي علاوه بر کرديت کارد از اين حسابها خرج کنيد. بگذاريد حسابتان در گردش باشد و چند بانک شما را بشناسند که بعدها بتوانيد کرديت هاي خوب بگيريد. از با پول نقد خريد کردن بپرهيزيد! چون شما نياز داريد که خودتان را به بانکها معرفي کنيد. و نشان بدهيد که چقدر خوش حسابيد و پولتان مدام در گردش است. البته کرديت فقط و فقط کاربردش گرفتن وامهاي خوب در آينده است مثلا براي خريد خانه يا ماشين يا بيزينس وگرنه اصولا کرديت کاربرد ديگري ندارد و بدون آن هم ميشود زندگي کرد. يکي ديگر از کارهايي که بعد از گرفتن سوشيال بايد انجام دهيد گرفتن کرديت است، همه بانکها هم هم حاضر نميشوند هيچگونه کرديتي به شما بدهند پس خودتان را خسته نکنيد، البته بعضي بانك ها کرديتي که در روزهاي اول به شما ميدهند "سکيور کرديت " نام دارد که در واقع پول خودتان است. شما مثلا مبلغ 1000$ در اين بانک ميگذاريد و آنها به شما کرديت کارد ميدهند و شما ميتوانيد تحت عنوان کرديت کارد همان پول خودتان را خرج کنيد. هر پولي که از اين حساب خرج ميکنيد را بايد جايگزين کنيد تا به عنوان يک ادم خوش حساب مطرح شويد تا بعد از يک مدت به شما پولتان را باز مي گردانند و همان بانك و حتي بانكها و موسسات ديگر نيز کرديتهاي ديگر پيشنهاد مي كنند كه نبايد شتابزده عمل كرد و در قبول پيشنهادشان و اقدام براي گرفتن آن كرديت بايستي دقت لازم را انجام داد.

برای لاتاری گرین کارت نیاز به مشاوره دارید؟ برای ثبت نام لاتاری و یا مشاوره برندگان لاتاری میتوانید با خیالی آسوده روی ما حساب کنید. کافیست تماس بگیرید. 

Read 7917 times Last modified on پنج شنبه, 11 شهریور 1395 16:40
موسسه حامی مهاجر

موسسه غیر تجاری حامی مهاجر با اساسنامه مهاجرتی به شماره ثبت 40059 واقع در ایران، تهران، فلکه دوم صادقیه برج گلدیس واحد 707، تنها موسسه مهاجرتی با اساسنامه مهاجرتی در ایران است که به صورت تخصصی در حوزه لاتاری گرین کارت آمریکا فعالیت میکند.

لاتاری گرین کارت آمریکا فعالیت میکند.

" />
مشاوره در تلگرام
کانال تلگرام ما