دوشنبه, 25 مرداد 1395 14:51

گذرنامه ایرانی - اعتبار و قیمت

Written by 
Rate this item
(0 votes)

اعتبار گذرنامه ایرانی

طبق گزارش سالانه موسسه «هنلی و شرکا» که بعنوان شاخص اعتبارسنجی گذرنامه‌ کشورهای جهان منتشر می‌شود، پاسپورت ایرانی که در سال 2013 میلادی جایگاه 86 را به خود اختصاص داده بود، امسال با قرار گرفتن در جایگاه 98 از اعتبارش کاسته شده است.

در گزارش سال 2016 این موسسه، ایران در جایگاه نود و هشتم قرار گرفته‌ است؛ پایینتر از کشورهایی چون میانمار، کره شمالی، بنگلادش، سریلانکا و حتی سودان جنوبی. کشورهای لیبی، سوریه، سومالی، عراق، پاکستان و افغانستان نیز در رتبه‌های 100 تا صد و چهارم این شاخص قرار گرفته‌اند.

افزایش قیمت گذرنامه ایرانی

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا با تاکید بر اینکه هزینه صدور گذرنامه و خدمات این بخش طبق نرخ گذشته ارائه می‌شود، گفت: در حال حاضر ابلاغیه‌ای برای افزایش قیمت ارائه خدمات گذرنامه از جمله صدور و یا تعویض گذرنامه به دست پلیس نرسیده است.

خبرگزاری تسنیم: محمد بابایی در واکنش به اخبار منتشره صبح امروز مبنی بر افزایش نرخ صدور گذرنامه به 330 هزار تومان و افزایش برخی خدمات دیگر در این بخش بر اساس ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: در حال حاضر هزینه صدور گذرنامه هیچ تغییری نیافته و هنوز ابلاغیه‌ای برای افزایش قیمت ارائه خدمات گذرنامه از جمله صدور یا تعویض گذرنامه به دست پلیس نرسیده است.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا با بیان اینکه پلیس در جریان این افزایش تعرفه‌ها قرار ندارد گفت: هم اکنون هزینه صدور گذرنامه حدود 75 هزار تومان است که با احتساب هزینه‌های دیگر آن در مراکز پلیس +10، به حدود 115 هزار تومان می‌رسد.

ه گزارش تسنیم، هیأت وزیران در جلسه‌های 1395/4/20 و 1395/5/13 به پیشنهاد شماره 123638 مورخ 1394/6/18 سازمان مدیریت و برنامه­ ریزی کشور (سابق) و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده (68) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ـ مصوب 1380 ـ آیین‌­نامه تعیین تعرفه خدمات کنسولی را تصویب کرده و بر اساس آن خدمات صدور و تعویض گذرنامه نیز افزایش یافته و هزینه صدور گذرنامه 330‌هزار تومان شد.

Read 10798 times
موسسه حامی مهاجر

موسسه غیر تجاری حامی مهاجر با اساسنامه مهاجرتی به شماره ثبت 40059 واقع در ایران، تهران، فلکه دوم صادقیه برج گلدیس واحد 707، تنها موسسه مهاجرتی با اساسنامه مهاجرتی در ایران است که به صورت تخصصی در حوزه لاتاری گرین کارت آمریکا فعالیت میکند.

لاتاری گرین کارت آمریکا فعالیت میکند.

" />
مشاوره در تلگرام
کانال تلگرام ما